5 Aralık 2015 Cumartesi

Belediye Başkanı Kesimoğlu Engellilerin Gününü kutladı


THA-Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet  Kesimoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, engelli vatandaşların gününü kutladı.
Başkan Kesimoğlu yayımladığı mesajda, bir gün her insanın engelli bir birey durumuna gelebileceğini belirterek şunları söyledi;  ‘’Engellilik durumu, yalnızca engelli insanların karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değildir. Bir gün hepimiz engelli olabilir, engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar ile karşı karşıya kalabiliriz. Bunun için kimsenin garantisi yok. Bunun için, engelli vatandaşlarımızı düşünerek çalışmalar yapılması ve tüm insanların engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırabilmesi için hareket etmesi gerekmektedir.
Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, kimseye muhtaç olmadan kendi başlarına yaşayabilmelerini sağlamak toplumun insanlık görevidir. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri engelleri kaldırmak ve kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak amacıyla biz  var gücümüzle çalışıyoruz. Bu düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, onların hakları ve sorunlarının çözümü için çalışan, emek veren herkese teşekkür ediyorum"  dedi.Hiç yorum yok: