4 Eylül 2013 Çarşamba

Babaeski Ziraat Odası Başkanı Atalay; “Oda binamız önünde yapılan Basın açıklamasının Ziraat Odası Başkanlığımızla hiç bir ilgisi yoktur.”
Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir-Babaeskili Tarım Emekçileri 02 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 13.00de ürün fiyatlarını düşüklüğüne tepkilerini göstermek amacıyla, Ziraat Odası önünde toplanmış, ellerindeki dövizlerini açarak sloganlar atıp, Ayçiçeği fiyatlarının düşüklüğünü ve bu güne kadar açıklanmamasını protesto ederek Basın açıklaması yapmışlar ve  Protesto haberi gazetemizde yayınlanmıştı.
Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, protesto ve Basın açıklamasının  Ziraat Odası Başkanlığı önünde yapılması ve dağıtılan bildirilerde protesto yapılacak adresin  Babaeski Ziraat Odası Başkanlığı önü olarak tarif edilmesi, Ziraat Odası Başkanlığının da bu protestoya katıldığı anlamını ortaya çıkardığını ve bu konuda bir çok üreticinin kendisini arayarak, Basın açıklamasının Ziraat Odası Başkanlığının açıklaması olup olmadığını sorduklarını ifade ederek, Gazetemize şu açıklamada bulundu;
“Odamız önünde yapılan Basın açıklamasının Ziraat Odası Başkanlığımızla hiç bir ilgisi yoktur. Bazı üretici arkadaşlarımız Oda binamızı adres göstermişler ve burada toplanarak Basın açıklaması yapmışlardır. Bu Basın açıklaması Başkanlığımızın organize ettiği bir şey değildir. Tabiki herkes Demokratik hakkını kullanacaktır ama bizim Oda Başkanlığı olarak bu Basın açıklamasına dahil edilememize bir anlam veremedik. Bizim organize etmediğimiz bir eylemin, bizim fikrimiz alınmadan bize mal edilmesi yanlıştır. Biz yapılan eyleme ya da basın açıklamasına karşı değiliz. Fiyatlar açıklansın. Gerçektende bir mağduriyet söz konusu olacaksa, fiyatlar beklentilerin altında olacaksa  o zaman Ziraat Odası başkanlığı olarak, her türlü Demokratik tepkimizi ortaya koyarız. Basın açıklamamızı yaparız. Mücadelemizi de sonuna kadar yaparız. Daha  Fiyatın kaç para olarak açıklanacağını kimse bilmiyor. İki gün sonra fiyat açıklanacak. Bekleyelim, açıklansın. Ondan sonra yapılacak olan neyse hep birlikte yapalım. Yapılacak olan her şeyin önderliğini de bizzat biz yapalım. “ dedi.


Hiç yorum yok: