22 Mayıs 2014 Perşembe

Kırklareli Üniversitesinde dün meydana gelen olaylardan sonra, bu günde olaylar oldu 12 yaralı 30 göz altı.

KIRKLARELİ Üniversitesi Kavaklı Yerleşkesi’nde PKK sempatizanı ve Ülkücü görüşlü öğrenciler arasında meydana gelen dünkü olaylardan sonra bugün de iki grubun kavgasında 12 kişi yaralandı, 30 öğrenci gözaltına alındı.
KIRKLARELİ Üniversitesi Kavaklı Yerleşkesi’nde PKK sempatizanı ve Ülkücü öğrenciler arsında çıkan    dünkü olaylardan sonra bugün de 12 kişi yaralandı, 30 öğrenci gözaltına alındı
Kırklareli Üniversitesi Kavaklı Yerleşkesi’nde dün Soma’daki maden faciasını protesto etmek isteyen PKK sempatizanı öğrenciler bahçede toplanarak eylem yaptı. Ardından Kürtçe sloganlar atan grupla, karşıt görüşlü öğrenciler arasında arbede çıktı. Jandarma ekiplerinin yerleşke bahçesi ve dışarıda güvenlik tedbiri aldığı olaylar bugün de sürdü.
Yerleşkede sözlü sataşmalarla başlayan tartışmalar kısa sürede kavgaya dönüştü. İki grubun birbirine girdiği kavgada kantin camları kırılırken, ellerinde sopalar olan iki grubu jandarma ayırdı. Olaylara neden olduğu öne sürülen 30 öğrenci gözaltına alınırken, yaralanan 7 öğrenci ve 5 özel güvenlik görevlisi ambulanslarla Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

POLİSTEN DESTEK İSTENDİ

İki grubun kavgasını ayırmakta güçlük çeken jandarma, Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nden yardım istedi. Bunun üzerine üniversite bahçesine Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi.
İki grubun kavgaları polis ve jandarma ekiplerinin müdahalesi sonucu yatıştırılırken, yerleşkeye gelen Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, iki grup temsilcileriyle bir araya gelerek olayların son bulmasını istedi.
Polis ve jandarmanın yerleşke bahçesi ve önündeki bekleyişleri sürüyor.
DHA

Hiç yorum yok: