18 Mart 2014 Salı

Kayıp Halil İbrahim Aktaş ölü bulundu
Kırklareli'de okula gitmek üzere evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan 10 yaşındaki çocuğun boğularak öldürüldüğü belirlendi.
AA
Alınan bilgiye göre, Halil İbrahim Aktaş'ın bulunması için çalışma başlatan asayiş ekipleri, çocuğun birlikte görüldüğü, aynı mahallede oturan Y.T'yi gözaltına aldı.

Özel Harekat Daire Başkanlığına ait "Boncuk", "Bazlak" ve "Coe" adlı iz takip köpeklerince şüphelinin evinde yapılan aramada bir bulguya rastlanmadı ancak zanlının ifadesinde, alkollü olduğunu ve çocuğu öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Y.T'nin ifadesi doğrultusunda Halil İbrahim Aktaş'ın cesedi, İstasyon Mahallesi şehir mezarlığı yakınındaki çalı kenarında bulundu.


Boğularak öldürüldüğü öğrenilen Aktaş'ın cesedi, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Akdeniz'in incelemesinin ardından devlet hastanesi morguna kaldırıldı.


Anne Münevver Aktaş'a acı haberi, Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak ve eşi İmren Bayrak verdi.
 

Öte yandan çocuğunun ölüm haberini İstanbul'da aldığı öğrenilen baba Yılmaz Aktaş, gözyaşları içerisinde evine geldi. Aktaş'ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

OLAY
 

Ortaokul 4. sınıf öğrencisi Halil İbrahim Aktaş, 3 gün önce okula gitmek için evden ayrılmış, bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Ekipler, iz köpeklerinin katılımıyla arama çalışması başlatmıştı.

POLİS MERKEZİNE YÜRÜDÜLER

Bu arada Kırklareli'de, olaya tepki gösteren çok sayıda kişi, Vilayet Meydanı'nda toplanarak Aktaş ailesinin Karacaibrahim Mahallesi'ndeki evlerine kadar yürüdü.

Evin önünde toplanan kişiler, emekli imam Ahmet Doğan ile Halil İbrahim Aktaş için dua etti. Doğan, gruba yönelik konuşmasında, acıların paylaştıkça azaldığını, sevinçlerin paylaştıkça arttığını söyledi.

Acıların en büyüğünü yaşayan Aktaş çiftine Allah'tan sabır dileyen Doğan, "Hiçbir anaya, babaya Rabbim böyle bir acı göstermesin temennisinde bulunuyorum. Bu insanlığın bütün yaralarına merhem olmak için İslam lazım. Güzel Müslüman olamayışın neticesinde analar ağlıyor, babalar ağlıyor" diye konuştu.

Kalabalık grup daha sonra evin önünden ayrılarak Şehit Hayrettin Yesin Polis Merkezi Amirliği önüne yürüdü. Amirlik önünde, "Halil'e uzanan eller kırılsın", Katili bize verin" şeklinde slogan atan grup, yeniden Vilayet Meydanı'na yürüdü, buradan olaysız şekilde dağıldı.


Hiç yorum yok: