21 Ağustos 2013 Çarşamba

Sakızköy Belediyesi Su Şebekesini yeniledi.
Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir-Köy Hizmetleri Müdürlüğünce, yaklaşık 40 yıl önce yapılan Sakızköy İçme Suyu Şebekesi çalışmaları sona erdi ve Sakızköy yeni İçme Suyu Şebekesine kavuştu.

İçm suyu Şebekesi hakkında Gazetemize açıklamada bulunan Belediye Başkanı Naci Tarım şunları söyledi; “ Köy Hizmetleri Müdürlüğünce 1974 yılında hizmete giren Sakızköy İçme Suyu Şebekesi hattı ekonomik ömrünü tamamladığından, Sakızköy’ün daha sağlıklı ve temiz bir suya kavuşabilmesi ihtiyaçtan çok bir zorunluluk arzetmekteydi. Bu nedenle İller Bankasına Sakızköy Belediyesince SUKAP projesi kapsamında hazırlatılan “ Sakızköy İçme Suyu Şebekesi ve Su Deposu İnşaatı Projesi” işi yine İller Bankası tarafından ihale edildi. İller Bankası ve Sakızköy Belediyesi yetkililerince 28/08/2012 tarihinde ihaleyi alan firmaya iş teslimi yapıldı. 20.000 m İçmesuyu şebekesi hattı ve 300 m3 hacimli yeni su deposu yapımı 3 ayda bitirilerek  teslim edildi ve Sakızköy Halkı yeni içme suyu şebekesşine kavuştu.” dedi.

Belediye Başkanı Naci Tarım İçme Suyu Şebeke inşaatı sırasında bozulan yolların bakım ve onarımının da tamamlanarak, halkın hizmetine sunulduğunu ifade etti. 

Hiç yorum yok: