6 Ağustos 2013 Salı

Evrensekiz Belediyesi kanalizasyon şebekesi inşaatı hızla devam ediyor.


Faruk Ceylan-11 Mart 2010 tarihinde İller Bankası Genel Müdürlüğünce yerinde yapılan inceleme sonucu Beldemiz Kanalizasyon projesi onaylandı. 
12/07/2012  tarihinde İller Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğünde ihalesi yapılan 32 kiliometrelik kanalizasyon inşaatı işi Arifoğlu İnşaat – Sami Hacıarifoğlu  yüklenicisinde kaldı.
Evrensekiz Belediyesi ile Yüklenici firma arasında 11.10.2012 tarihinde imzalanan sözleşmenin ardından, 17.10.2012 tarihinde İşin yer teslimi Evrensekiz Belediyesinde yapıldı.
19/10/2012 tarihinde başlayan ve Evrensekiz’i şantiyeye çeviren 32 kilometrelik kanalizasyon inşaatı yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 MHP’li Belediye Başkanı Halil Abanoz Kanalizasyon inşaatının bitirilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyerek, şu açıklamayı yaptı;
 “1971 yılında Belediye olan Beldemizin o günden bu güne dek en büyük sorunu olan kanalizasyon şebekesi işini, Belediye Başkanı seçildiğim gibi Meclis üyelerimizle birlikte gündeme alarak yapım projesini hazırladık.
19/10/2012 tarihinde 32 kilometrelik kanalizasyon şebeke inşaatı yapım işini başlattık. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Belediyelerin en önemli ve en çok zaman alan işi kanalizasyon şebekesi işidir. Bu hizmet hem zaman almakta, hem de  yolların bozulmasına sebep olmaktadır ama iş bittiğinde o belde için en kalıcı hizmet olmaktadır.
Kanalizasyon meselesini çözmeden, yol ve çevre düzenlemesi yapılmaz. Yapılırsa da bu hizmet göstermelik olur. Yapılan yol günün birinde Kanalizasyon şebekesi için kazılıp, bozulmak zorunda kaldığında, yapılan yatırım heba olur. Biz Evrensekiz Belediyesi olarak,
Meclis üyelerimiz ve teknik ekibimizle kanalizasyon şebekesi  işini bitirdiğimiz gibi gönül rahatlığı ile yollarımızı en modern şekilde yapacağız.
Yaptığımız bu yolları da bir daha kazıp bozmak zorunda kalmayacağız. Hedefimiz en kısa zamanda Beldemizi modern bir Kent haline getirerek, Hizmetlerimizle Evrensekiz’i, yüzleri gülen insanların yaşadığı bir belde haline getirmektir.” dedi.


Hiç yorum yok: