25 Ağustos 2013 Pazar

Duygular yüksek, katılım azdı.

Yorum Haber

Faruk Ceylan
Filistin’de, Gazze’de,Doğu Türkitan’da,Arakan’da,Mısır ve Suriye’de meydana gelen katliamı, insanlık dışı vahşeti protesto için Kırklareli Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun düzenlediği miting için 250-300 kişi civarında vatandaşımız  Dingiloğlu parkı önünde toplandı.
Yani bu vahşeti  Kırklareli’nde bu kadar az sayıda insan protesto etti.
Tatil günü olması, saat olarakta oldukça müsait bir vakit olmasına rağmen bu insanlık ayıbına bu kadar az insan duyarlılık gösterdi.
Karaumurbey  meydanına sloganlar ve tekbirlerle gelen grup, saat kulesinin bulunduğu meydanda da uzun süre  vahşete karşı sloganlar attı.
Öğretmen Erginoğuzlu’nun duygusal konuşması izleyenleri dugulandırdı. Özellikle bayanlar göz yaşlarına engel olamadılar.
Mahmut  ve eşi Seha Hamwy  ile kızları Ruba(19),Denya (18), Sema (21)’da Bir yıl önce Suriye’deki İnsanlık dışı vahşeti  bire bir yaşayan ve  savaştan kaçan bir aile.  Lüleburgaz’da yaşayan   bu aile de  miting meydanındaydı.
Bayanların çoğunluğu konuşmaları ağlayarak dinledi. Ancak Suriye’den kaçan aile ve kızlarının ağlamaları etraflarında bulunan kadın erkek herkesi  hıçkırıklara boğdu.
Duyguların  zirveye çıktığı mitingde Hızırbey Camii eski İmamlarından Abdülhamit Oruç Dua için mikrofona geldi. Eller semaya yükseldi. Abdülhamit Oruç Hoca duayı hıçkırıklar içinde zor tamamladı. Abdülhamit Hocanın göz yaşları içinde ki duasına, izleyenler de katıldı ve duygular sel oldu aktı.
Mitingin  hernekadar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından düzenlendiği duyurulduysa bile, Organizede  ön planda olan  Ak Parti yöneticileriydi.  Diğer parti yöneticilerinden kimseyi göremeyenler, “ Bu Miting Ak Partinin şovu niteliğindeydi” dedi.Hiç yorum yok: