29 Mayıs 2013 Çarşamba

Elmacık Köyü Bahar Şenlikleri Finali Köy Korusu’ndaki piknikle sona erdi

* İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mehter Takımı izleyenleri büyüledi.
Kırklarelinin Kofçaz İlçesine 5 kilometre mesafede, 300 nüfuslu Elmacık Köyü Geleneksel Bahar Şenliği bu yılda festivale dönüştü. 25-26 Mayıs tarihlerinde yapılan Elmacık Köyü Bahar Şenliklerine çevre köyler ile İstanbul'da yaşayan Elmacıklılar akın etti.
Muhtar Sebahattin Koç Şenliklere çevre köylerden ve İstanbuldan gelenlerle köyün nüfusunun 5'e katlandığını söyledi. 
Bahar Şenliklerine davet edilen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser,  Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Ali Çakır ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt'ta şenliklerin son gününde Köy Korusunda düzenlenen pikniğe katıldılar.
25 Mayıs 2013 Cumartesi günü öğle namazından sonra düzenlenen Yağmur Duası ile başlayan şenlikler de, akşam Yumurta ve çuval Yarışmaları yapıldı. Folklor Ekiplerinin gösterilerinden sonra, Elmacık'lılar ile misafirleri yerel sanatçıların şarkılarıyla gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.
26 Mayıs 2013 Pazar günü Köy Muhtarlığınca Koruda düzenlenen Pikniğe sürpriz bir şekilde katılan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mehter Takımı izleyenleri büyüledi.
Yeşilyurt Gazetesi imtiyaz Sahibi Elmas Cankurt,
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser ve Elmacık
Köyü Muhtarı Pikniğe katılanlar Mehter Takımının gösterilerini hayranlıkla izlerlerken, Kahramanlık türküleri ve marşlara eşlik ederek keyifli anlar yaşadılar.
Mehter takımının muhteşem gösterisinden sonra Elmacık'lılar oyun havaları eşliğinde oynayıp dans ederek gönüllerince eğlendiler ve kışın olumsuzluklarını Köy Korusunda bıraktılar. (Faruk Ceylan)

Hiç yorum yok: