12 Haziran 2012 Salı

Karahıdır Kiraz Şenlikleri kiraz yarışması çekişmeli geçti.
Karahıdır Mahallesi'nde şenliklerin açılışını yapan Kırklareli Belediye BaşkanıAv. Cavit Çağlayan, çocukluk yıllarında düzenlenen şenlikleri hatırladığını belirterek
"Uzun yıllar ara verilen Karahıdır Kiraz Şenliklerini tekrar başlatmak için buradayız. Ben de çocukluğumda düzenlenen şenliklere geldiğimi hatırlıyorum. Karahıdır’lı vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda biz de bu sene şenliği yeniden başlattık. Karahıdır’a bir renk gelmesi bir güzellik gelmesini istiyorum"dedi.


Şenliklerin ilk gününde yerel ve bölgesel sanatçılar Rumeli türkülerini seslendirdi. Şenlikte Karahıdır’lı üreticiler arasında kiraz yarışması düzenledi. Kısa Sap dalında 11 üretici arasından Birol Manav birinci, Yılmaz Yıldız ikinci, Orhan Ata ise üçüncü oldu. Uzun sap kiraz dalında ise 21 üretici arasından Can Uçar birinci, Murat Akın ikinci, Ercan Becer üçüncü oldu. Dereceye girenlere tam, yarım ve çeyrek altın ödülleri verildi.
Karahıdır Mahallesi’ndeki şenlikte üreticilerden alınan 500 kilo kiraz ücretsiz olarak halka dağıtıldı. Kırklareli Belediyesi’nin bu yıl yeniden başlattığı Karahıdır Kiraz Şenlikleri, Karahıdır korusunda halka açık piknikle son buldu.

Hiç yorum yok: