26 Eylül 2016 Pazartesi

Uzunköprü’nün en büyük domuzunu avladılar.

*Uzunköprülü avcılar, 276 kiloluk domuzun son yılların en büyük domuzu olduğunu belirterek, bunun bölgede bir rekor olduğunu söylediler.  
Faruk CEYLAN  Çiftçilerin domuzlardan şikayeti üzerine  YABAN TV’den “Rastgele Ali Birerdinç” ekibi Uzunköprü’de  iki gün süren heyecanlı bir  domuz avı yaptı. Ali Birerdinç daha önce Günaydın ve Sabah ve Gazetelerinin  Yurt Haberler Müdürlüğünü, Star Gazetesinin Genel Müdürlüğünü yapmıştı. 
Uzunköprü Avcılar Derneği’nin ve başkanı Metin Yılmaz’ın daveti üzerine Uzunköprü’ye giden Ali Birerdinç, Dr. Derya Güler, eski Belediye Başkanlarından Cemil Seçkin, Nevzat Seçkin, Şenol Özcan,  Uzunköprü’nün ünlü avcılarıyla birlikte yaptıkları sürek avında 276 kiloluk erkek dev bir domuz avladı.
Toplam 4 domuzun avlandığı İki gün süren avda Uzunköprü çiftçilerinin ekinine zarar veren 276 kiloluk domuzun avlanması köylüleri sevindirdi.
Ayçiçeğine, çeltiğe ve buğdaya çok zarar veren domuzların bölgede haddinden fazla ürediğinden şikâyetçi olan çiftçiler, bu tür sürek avlarının devam etmesini istedi.
İki gün süren domuz sürek avında 4 kopay domuz köpeği domuzlar tarafından kesilerek çeşitli yerlerinden yaralandı. Veteriner tarafından yaralı dikilen köpeklerin iki hafta avlanmasına izin verilmedi.
HATSAN Silah Sanayi’nin sponsorluğunu yaptığı “Rastgele Ali Birerdinç” programı her Salı akşamı saat 21’de YABAN TV ekranlarında seyircileriyle buluşuyor.
Programın tekrarları  perşembe 12:00,cuma 16:30, pazar 12:00,pazartesiyi salıya bağlayan gece 01:00 de yayında

Hiç yorum yok: