24 Mayıs 2016 Salı

GENEL MERKEZİ KIRKLARELİ’DE BULUNAN ÜNİ-PER-SEN BİRİNCİ SENDİKA

ÜNİ-PER-Sen Genel Başkan Yardımcısı Caner Yahya Boyar; “ Türkiye’nin ilk ve tek Üniversite İdari Personel Sendikası olan Sendikamızın derdi; Yetkili değil, etkili olmaktır.”

Faruk CEYLAN-Sınır kent Haber
Genel Merkezi Kırklareli’de olan, Türkiye’nin ilk Üniversite İdari Personeli Sendikası  ÜNİ-PER-Sen; Kırklareli’de birinci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi’nde  3. sırayı aldı.
ÜNİ-PER-SEN Genel Başkan Yardımcısı Yahya Boyar, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydeti; “Sendikalar için Mayıs ayı telaşı bir yıl daha geride kaldı. Herkesin üye sayılarını birbiriyle kıyasladığı bu döngü içerisinden Kanuni durum sebebiyle Sendikamızda bu yıl ilk kez yerini aldı.
Kuruluşunun üstünden bir yıl geçen Sendikamız İlk kez boy gösterdiği Mayıs sahnesinde üye sayılarında Genel Merkezinin de bulunduğu Kırklareli Üniversitesi’nde 1. sırayı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi’nde de 3. sırayı aldı.
Daha 1. yıl dönümünü yeni kutlayan sendikamız, sıralamalarda elde ettiği bir 1. ve iki 3.’lük yanında tam tamına 16 ayrı ilde 16 üniversite de idari personelle buluştu. Bu üye sayıları bize gösteriyor ki Üniversite İdari Personelinin haklarını savunan, sadece ve sadece idari personelin yer aldığı bir sendikaya ihtiyacı mevcut; çünkü rakamlarda ortaya koyuyor ki yılların sendikalarını bazı üniversitelerde bir yıl gibi kısa süre de geride bırakmak demek, bu sendikaların üniversitelerde karşılığının olmaması demektir.
Sendika olarak derdimiz yetki değil, üniversite idari personeli için etkili olabilmektir. Tabi ki etkili olabilmek için üniversite idari personelinin bize üye olarak destek olmaları çok önemlidir. Her üye bizlerin omuzlarında ki sorumluluğu daha da fazla arttırmakta, ama aynı zamanda üniversite idari personelini sorunlarının çözümlerine bir adım daha yaklaştırmaktadır. Burada 112 devlet üniversitesinde çalışan idari personel arkadaşlarımızı da bir karara varıp; bir an önce kendi sendikaları olan Sendikamızda ki yerlerini almaya davet ediyoruz. Sadece üyelik değil, sendikamızın kapıları yönetici olarak, temsilci olarak görev almak isteyen tüm idari personel arkadaşlarımıza sonuna kadar açıktır. Sadece üye sayılarımız değil son yıllarda açılan üniversite çalışanlarına yönelik sendikalarda, günümüz büyük(!) sendikalarının üniversite idari personelini göz ardı ettiğini gözler önüne sermektedir. Buradan o sendikalara da açık çağrı da bulunuyoruz, Sendikamızın çatısı üniversite idari personelin sorunlarının çözümü konu olduğunda hepsine açıktır. Üniversite İdari Personelini sorunlarının çözümü için sendikamıza katılma ya da herhangi bir çözüm önerisinde birlikte hareket etme dahil tüm önerilere açığız.

Bu mücadele de bizlerle birlikte üye olarak destek olan üniversite idari personel arkadaşlarımıza, Sendikamızı, üniversitelerinde anlatmak için bizlerle birlikte çaba harcayan Üniversitelerimizdeki temsilcilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi Temsilcilik Yönetimi ve Aksaray Üniversitesi Temsilcimizi de malum büyük sendikalardan en az bir tanesini üye sayısı olarak, zor şartlarda geride bıraktıkları için tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Bu sendika da hepimiz Genel Merkezinden, temsilciliklere, üyesiyle ve yöneticisiyle idari personeliniz ve tek kazancımız idari personel olarak elde edeceğimiz kazanımdan yöneticilerimizin de bir idari personel olarak yararlanmasıdır. Sendikamız güç ve kuvvetini, sadece ve sadece üniversitelerdeki idari personel arkadaşlarımızdan almakta; hiçbir siyasi parti, dernek v.b oluşumla bağı bulunmamaktadır.”Hiç yorum yok: