11 Ocak 2014 Cumartesi

MHP Belediye Başkan adayı Derya Bulut ve Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner Gazeteciler günümüzü kutladılar.Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Başkan adayı Derya Bulut ve MHP Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner,  Çalışan Gazetecikler gününde Gazetemiz çalışanlarını ziyaret ettiler.
MHP Belediye Başkan adayı Derya Bulut ve MHP İlçe Başkanı Kürşad Yamaner’i gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ile Gazetemiz Yazarı Faruk Ceylan karşıladı.
Gazetemiz yazarı Faruk Ceylan’a kendi eli ile tatlı ikram eden MHP Belediye Başkan adayı Derya Bulut,  Gazeteciler günümüzü kutladı.
 “Herkes doğruyu yazarsa sorun kalmaz” diyen Bulut, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin,medyanın kamuoyunu aydınlatma görevini yapacağı en iyi ortamı tesis etmek, basın mensuplarının çalışmalarını daha rahat, özgür, güvenli şartlarda yapabilmelerini sağlamak ve bu doğrultuda iyileştirici düzenlemeleri gerçekleştirmek için çalıştığını belirtti.
Gazeteciliğin, zorlukları bünyesinde barındıran bir meslek dalı olduğuna değinen Bulut, ''Basın, toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın 
talep ve beklentilerinin kamuoyuna iletilmesi, birlik ve beraberliğinin korunması ve ülkenin tanıtımı açısından çok önemli bir görevi üstlenmektedir.'' dedi.
 Dördüncü kuvvet olarak kabul edilen medyanın, yaptığı işin içerik ve niteliğine göre bir ülkenin tanıtımında ve toplumsal olgunun oluşmasında çok önemli fonksiyonu bulunduğuna dikkati çeken Bulut,  gazeteciliğin artık sadece habercilik olmadığını belirterek, "Algı yönetimi ve stratejik hedef yönlendiricisi haline gelen gazetecilik mesleği çok daha hassas önemli bir noktaya gelmiştir. Yaşadığı kentte ve ülkemizde yaşananları vatandaşlara aktaran, toplumu bilgilendiren gazetecilerimiz yaptıkları yorumlar ve köşe yazılarıyla da hassas toplumsal yapıyı sağlamada önemli görevler üstlenmektedirler. Özellikle gelişen teknoloji ve haberleşme imkânlarından sonra bu haber akışı çok daha hızlı bir hale gelmiştir.
 Ülkemizde her türlü sıkıntıyı ve sorunu dile getiren basın mensupları, çalışma ortamlarında en fazla sıkıntılar yaşayan meslek grubudur. Halkın haber alma özgürlüğü için çalışan gazetecilerin sağlıklı çalışabilmeleri için gerekli hak ve özgürlüklerini sağlayan yasal düzenlemelerin gerçekleşmesini temenni ediyorum.

 Bu düşüncelerle her şartta görevlerini yapan vefakâr gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor ve ,başarılarının devamını diliyorunm'' dedi.
Hiç yorum yok: