2 Şubat 2015 Pazartesi

Teniste Nisan Özay Kırklareli’nin gururu oldu.


Nisan Özay Teniste Kırklareli'nin
Gururu oldu ve Milli takımın kapısını

araladı.
* Türkiye Tenis Federasyonu 10 yaş kış kupasında Nisan Özay Finale yükseldi ve 2. lik kupası ile Kırklareli’ne döndü. Özay, bu başarısı ile Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanarak Milli takımın kapısını araladı.


Faruk CEYLAN-Türkiye Tenis Federasyonu 10 yaş kış kupası 26-31 Ocak  tarihleri arasında yapıldı. Türkiye Şampiyonasının provası niteliğinde ki turnuvaya çeşitli İllerden  106 erkek, 71 kız sporcu katıldı.
İlimizi, Erkekler kategorisinde Yağız Ensar Aydın ve Emre Tuna, kızlar kategorisinde  ise Nisan Özay ve Hande Kurtişoğlu temsil ettiler.
Çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuvanın  Erkekler kategorisinde Yağız Ensar Aydın  (2006)ve Emre Tuna (2005) Çeyrek finale , Kızlar kategoresinde de Hande Kurtişoğlu yarı finale kalarak İlimizi İstanbul’da en iyi şekilde temsil ettiler.
Kızlar kategorisinde Nisan Özay  ana tablodan Finale kalarak Kırklareli’ne 2.lik kupası ile döndü ve Kırklareli’nin gururu oldu.
9 Yaşında ki Nisan Özay 10 yaş kategorisinde finale kalarak kendisinden beklenen başarıdan fazlasını elde ederek, 15 Eylül ayında yapılacak olan 10 yaş Türkiye Şampiyonası finallerine de katılmaya hak kazandı.  Nisan Özay bu başarısını Türkiye finallerinde de elde ederse kendisine Milli takım kapısı da açılacak ve Teniste ay yıldızlı formayı giyerek İlimizi temsil edecek.  
Başta Nisan Özay olmak üzere İlimizi başarı ile temsil eden tüm minik sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Kırklareli’de Tenis sporunu sevdiren, kısa sürede Türkiye çapında başarılar elde edilmesi için öğrencileri ile  durmadan dinlenmeden çalışan  Tenis antrenörü Selim Vatansever’e de teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.


9 Yaşında ki Nisan Özay 10 yaş gurubunda
finale yükseldi ve Kırklareli'ne kupa ile döndü.
Nisan'ın başarısında en büyük pay sahibi antrenörü Selim
Vatansever ; "Nisan'la Kırklareli'de, bende gurur duyuyoruz.
."dedi1 yorum:

Adsız dedi ki...

Kırklareline bu gururu yasatan tüm sporcu çocuklarımıza teşkler hepsi selim hocamızın önderliğinde tenis te geleceğin birer yıldız adayı olarak büyük başarılara imza atacaklarına kalpten inanıyor ve başarılar diliyorum.
Mehmet özay