23 Şubat 2015 Pazartesi

Ülkücü öğrenci için Kırklareli Hızırbey camiinde gıyabi cenaze namazı kılındı.


*Ülkü Ocakları Başkanı Bozfırat; “Sağduyumuzdan  kardeşimizin kanının yerde kalacağı anlamı çıkarılmasın. Kardeşimizi katledenler adalet önünde hesap vereceklerdir.  
Faruk CEYLAN-Ege Üniversitesinde PKK sempatizanlarının saldırısı sonucu şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Kırklareli’de,  gıyabi cenaze namazı kılındı.
Kırklareli  Ülkü Ocakları'nın organizasyonu ile  Hızırbey Camiinde bir araya gelen çok sayıda  Ülkücü öğrenci ve kalabalık bir vatandaş gurubu, ikindi namazına müteakip  gıyabi cenaze namazı kıldılar ve  şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu için dua ettiler.
Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakan Bozfırat, Kırklarelili ülkücüler adına yaptığı açıklamada,  PKKlıların saldırısı sonucu şehit olan  Ülküdaşı  Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Allah’tan rahmet diledi.
Tüm ülkücü camiayı  sağduyu ve sükunete davet eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Bozfırat gıyabi cenaze namazı sonrası şu açılamada bulundu;

“ PKK itinin uzantıları kardeşimizi katlettiler. Fırat Yılmaz kardeşimizin şehadeti tüm ülkücü camianın  Canını yaktı,  içimiz acıyor. Canımız yanıyor ama  Ülkücü camia olarak asla tahriklere kapılmayacağız. Sağduyumuzu koruyacağız. Sabırla adaletin tecelli etmesini, bekleyeceğiz. Sağduyumuzdan  kardeşimizin kanının yerde kalacağı anlamı çıkarılmasın. Kardeşimizi katledenler adalet önünde hesap vereceklerdir.  

Kimse de sabrımızı zorlamasın.   Herkes Ülkücülerin gerektiği zaman neleri göze alabileceğinin bilincinde olsun. Hemen hemen her yıl böyle üzücü hadiselerle karşılaşıyoruz.  “Fırat’ın kıyısında bir koyun ölse sorumlusu biziz.” diyen Devlet büyüklerimiz Fırat Yılmazımızı koruyamadı.  İnşallah bir daha böyle acı olaylarıu yaşamayız.
Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimize  Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Ülkücü camiaya sabırlar, vatanımıza başsağlığı diliyorum”  dedi.Hiç yorum yok: