6 Ocak 2014 Pazartesi

Babaeski Belediyesi Zabıta Müdürü İnanç; “Yasalara saygılı insanların yaşadığı bir İlçe’de hizmet vermek çok güzel.”FarukCeylan-Erdoğan Şendir-Babaeski Belediyesinin çalışkan  Zabıta Müdürü Hakan İnanç’la makamında görüştük. Hakan İnanç, Zabıtaların Belediyenin  gülen yüzleri olduğuna dikkat çekerek, konu hakkında şunları kaydetti;
“Zabıtalar, Belediyelerin gülen yüzleridir. Belediye Başkanı ve yönetiminin tarzını yansıtırlar. Çünkü onlar halk ile esnaf ile karşı karşıyadırlar. Belediyelerde görev yapan zabıtaların aynı zamanda oluşturulmamış birimlerinde işini yapmak durumunda kalmaları nedeniyle, işleri oldukça zordur.
Geniş bir yelpazede görev yapıyor olmamız, zaman zaman zorluklar yaşamamıza neden olmaktadır. Mezbahane, imar, fen işleri gibi Belediye birimlerinde ihtiyaç duyulan her yerde görev yapmaktayız.
Esnafla her gün yüz yüze olmak, kurallara uymayanlara yapılan müdahaleler karşısında ister istemez esnafımızla burukluklar yaşadığımız anlar oluyor. Ancak biz bu konu da fazla katı olmadan aksaklıkların giderilmesini tercih ediyoruz.
Personelimle sürekli eğitim ve bilgilendirme toplantıları yapıyorum. Bizler Babaeski’de sorun çözmeye odaklı hizmet yapma gayreti içersindeyiz. Vatandaşımızla  olan dialoglarımızda kendilerini  ilgili konularda bilgilendiriyoruz. Kendi menfaatleri için yapmaları gerekenleri onlara aktarıyoruz. Onlarda bundan çok memnun oluyorlar.
Yasalara saygılı insanların yaşadığı bir İlçe’de hizmet vermek çok güzel, ancak söylediğim gibi vatandaşımızın mutlaka bilgilendirilmesi, varsa sorunların da karşılıklı dialogla çözülmesinden yanayız.
Bizim amacımız Babaeski’nin gülen yüzlü insanlarına en iyi hizmeti vermektir. Bunun için buradayız. Biz Babaeski halkı ile  bir aileyiz. ” dedi.
Hiç yorum yok: