31 Aralık 2013 Salı

Pınarhisarspor Halk oyunları ekibi çalışmaların Buz gibi salonda yapıyor.


*Halk oyunları hocası Levant Şıra; “Pınarhisar’da ki İdarecilerden hiç destek görmüyoruz.”

Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir-Pınarhisar Belediyesinde çalışan Levent Şıra mesaisinden arda kalan tüm boş zamanlarında istirahat edip, tatil yapmak yerine büyük bir özveri ile gönüllü olarak Pınarhisarspor’un Halk oyunları ekibini  çalıştırıyor.
Çalıştırdığı öğrencilerle Bölge ve Türkiye çapında dereceler elde eden Şıra’nın en büyük derdi, kışın öğrencilerini n soğuk salonda  çalışmak zorunda kalmaları.
Levent Şıra büyük bir özveri ile 3 kategoride çalıştırdığı öğrencileri için gazetemize şu açıklama da bulundu; “ Pınarhisarlı öğrencilerimize halk oyunlarımızı öğreterek sevdirmek, Milli folklor Kültürümüzü yaşatmak için çaba sarf ediyorum. Aslen Belediye’de çalışmaktayım. Tüm boş vakitlerim ile tatil günlerimi çocuklarımızı eğitmek için kullanıyorum.
İlk Okul öğrencilerimiz, Orta Okul öğrencilerimiz ile 15 yaş ve üzeri öğrencilerimizi üç grupta çalıştırıyorum.
Asıl hedefim Milli Folklor Kültürümüzü  gelecek nesillere aktarmak ve dolayısıyla yaşatmaktır.  Çalışmalarımız neticesinde Bölgede ve Türkiye çapında dereceler elde ettik. İlçemizin adını Türkiye’ye duyurmaya vesile olduk.
Özveri ile verdiğim mücadele de maalesef çok yalnız kalıyorum. Pınarhisar’da ki İdarecilerden hiç destek görmüyoruz.
Siz de şu anda tanık odlunuz. Hava çok soğuk ve biz burada titreyerek çalışma yapıyoruz. Çocuklarımız montları, mantoları ile çalışıyor.
Eğitim ve çalışmalarımızı Belediye düğün salonunda yapıyoruz. Cuma  akşamı ve bu güntoplantı olduğu için kaloriferler yanmıyor. Kaloriferler yanmadığı için dışarıda ne kadar soğuk varsa, içeride bir kat daha fazla soğuk var. “ diyerek sitemini dile getirdi.Hiç yorum yok: